Pomysły na niewielką kuchnię

Podobno w małych pomieszczeniach kuchnię można nawet „schować w szafce”. Po zamknięciu drzwiczek ta szafka wygląda jak zwyczajne meble kuchenne. A gdy drzwiczki otworzymy, mamy dostęp do zlewu, do płyty grzewczej i do półek w drzwiczkach właśnie. Na półkach jest miejsce na przyprawy i drobne akcesoria. Trzeba tylko pamiętać o dobrym oświetleniu pod szafkami, bo tam w czasie pracy nie może być ciemno. Gdy trzeba, można zastosować lampki na baterie, to nie wymaga podłączenia do prądu a świeci.

Zwykle nasze kuchnie są niewielkie i zagracone, ale może lepiej nie oddzielać ich od reszty mieszkania. Gdy drzwi prowadzą z kuchni do pokoju – jadalni może warto zastosować drzwi przesuwane, wykonane ze szkła lub plastiku. Dzięki nim słońce wpadające przez okno kuchni oświetli salon, a zapach gotowanych potraw nie przedostanie się do niego. Każda kuchnia musi mieć swoje meble kuchenne, ale one mogą być tak wykonane, żeby służyły wielorako i nie zagracały.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.